Podnikání se dá naučit

Už několik let sníte o podnikání. Tušíte, že vás bude bavit a naplňovat, ale bojíte se to zkusit. Nejčastěji nad ním přemýšlíte na nudné přednášce ve škole, nebo v zaměstnání, když zrovna pracujete na něčem, co vám nedává smysl a co vám slouží jen jako obživa.

V této chvíli řešíte několik problémů. Nevíte, jestli váš projekt bude někoho zajímat, bojíte se, že se nevyplatí a netušíte, jak se do svého nápadu pustit. „Mám nejdřív založit firmu nebo si udělat živnostenský list? Kde se taková firma zakládá? Jak najdu první zákazníky? Jak mám dělat marketing a jak zjistím, jestli se svým nápadem vůbec uživím?“ Máme pro vás dobrou zprávu – nejste první ani poslední, kdo si klade podobné otázky. V průběhu života něco podobného řeší každý druhý, nicméně málokdo se opravdu odhodlá s tím něco udělat. A tady přichází vaše příležitost se odlišit.

JAK NAD PODNIKÁNÍM UVAŽUJEME MY

My věříme, že podnikání se dá naučit, a abyste v něm byli úspěšní, nemusíte mít talent od Boha nebo obrovské štěstí. Podle nás jsou v podnikání důležité docela jiné věci. A to hlavně dostatečná vytrvalost, schopnost plánovat a opravdu se zaměřit na své zákazníky. Ideální je vyřešit jim problémy, které je skutečně trápí. Potom nemůžete selhat. Lidé totiž rádi platí za produkty/služby, které jim pomáhají a usnadňují život.

A TEĎ, JAK TO UDĚLAT…

Stát se úspěšným podnikatelem trvá roky. Jako u čehokoliv jiného, ať už jde o sport, vaření nebo zpívání, je nejlepší se učit od někoho, kdo už něco podobného umí a vyzná se. Jistě, můžete se zdarma podívat na online návody, najít si manuály nebo recepty a učit se na vlastní pěst. Vaše cesta za úspěchem ale bude trvat mnohem déle a nemusí dopadnout dobře, když vás nepovede trenér, babička nebo muzikálová hvězda.

Proč by to s podnikáním mělo být jinak? Vtip je v tom, že váš mentor taky kdysi začínal a byl ve stejné situaci jako vy. To, že je nyní mistrem je spíš než náhodou nebo jeho  nadpřirozenými schopnostmi způsobeno tím, že se dané oblasti či dovednosti věnuje opravdu dlouho.

DESET TISÍC HODIN K MISTROVSTVÍ

Abyste dosáhli mistrovství, je třeba obětovat hodně. S úspěšným podnikáním to může jít i rychleji. Pro začátek bude stačit, když strávíte jednu hodinu tím, že si sepíšete, o čem váš projekt bude, co vás motivuje a koho bude zajímat. No a následně nám tyto informace můžete vložit do nezávazné přihlášky. Za přihlášku nic neplatíte, pouze nám sesumírujete základní myšlenky, abychom se společně zorientovali.

Pokud bude mít vaše přihláška hlavu a patu, máte vysokou šanci získat mentora, díky kterému se vyhnete slepým uličkám. Přidáme expertní konzultace různorodých témat, se kterými si nevíte rady, plus další podporu, která už se liší podle zvoleného programu.

PROČ TO ZKUSIT? 

Důvodů je víc. Nic neriskujete, maximálně odejdete z akcelerace chytřejší a zkušenější s vědomím, že jste to zkusili. Zároveň můžete získat zajímavé kontakty a taky nový pohled na věc. Což není málo, David Kovalský nám to vždy připomene slavnou citací: „Jak říká Alan Kay, změna perspektivy má stejnou hodnotu jako dalších 80 IQ bodů.” A když se přihlásíte do našich programů, máte také jistý odrazový můstek – umožníme vám zviditelnit se před novým publikem na akci Impact Hub MashUp a zlepšit se v rámci Impact Hub Alumni Clubu, kde se daří mastermind skupinám a pokročilému vzdělávání. 

A PROČ ZROVNA IMPACT HUB?

Rozvoji startupů, firem a neziskovek se věnujeme už jedenáct let. Za tu dobu jsme podpořili více než tisíc projektů. Ročně se na nás obrátí více než sto různých podnikavců a jsme tak zdaleka největší akcelerační platformou v České republice. V minulosti jsme v programech přivítali např. Rekola, Indiánky, Cyrkl, EBUU, aplikaci Záchranka, Czechitas, Pragulic, Ke kořenům, Psichologie, Seniorem s radostí, I Love Hummus, Fakta o klimatu, Skutečně zdravá škola, Iglou, Forsage, Ekoškola a nespočet dalších.


JAKÉ PROGRAMY MÁME V NABÍDCE? 

Impact First: Pro společensky prospěšné a komunitní lídry

Social Impact Award: Pro mladé společensky prospěšné inovátory do 30 let

ClimAccelerator: Mezinárodní program pro environmentální řešení

Google for Startups Academy: Akademie pro začínající i mírně pokročilé startupy

Impact Hub Ideation: Pro podnikatele v jakékoliv fázi, začnete kdykoli, řešíte cokoli

Future of Food: Pro producenty udržitelných potravin

Academy for NGOs: Akademie pro neziskovky, sociální podniky i party nadšenců

Start It @ČSOB: Pro fungující týmy s inovativním nápadem


Máte zájem o vice informací? Ozvěte se na akcelerace@impacthub.cz a můžeme se pustit do práce. 

Zpět na všechny příběhy