Novoroční záložky: nejužitečnější hacky, články a volnočasovky 2021

Na co nejlepšího jsme letos narazili? Co se zaručeně hodí vědět a zpříjemní vám to přelom roku? Rekapitulujeme naše nejlepší objevy roku 2021 i něco navíc. 

Objevy roku, bez kterých se neobejdete:

uBlock – Pokud se k vám tenhle zázrak ještě nedostal, musíme to napravit. Tento blokátor reklam nechá zmizet až 4 000 000 reklam měsíčně. Nic, opravdu nic, vám tolik nezpříjemní čas na internetu. Připraveni na revoluci?
Lightshot – printscreen, snímek obrazovky nebo výstřižek sem tam potřebuje každý. Tady Lightshot ho umí zkopírovat, uložit, ale také nahrát na cloud a vytvořit URL adresu – rychle a bezplatně. 

Deepl Dobrý? Ne, ten nejlepší. Používáme ten nejlepší překladač na světě. Deepl vede všechny žebříčky a brilantně ovládá 26 jazyků. Že je dostupný online a zdarma, je nám záhadou. 

Bavte se, chytře:

Ptačí kvíz – sypete ptačí zob za okna? A víte, kdo vám tam lítá? Udělejte si kvíz a poznejte až 15 nejčastějších druhů na krmítku, ať víte, kdo vám ráno zpívá do oken. 😉 

Test kreativních typů – jste snílek, dobrodruh nebo umělec? Něco úplně jiného? A máte na to štempl? Výtvarně dokonalý test od Adobe vás hravě zařadí a můžete začít machrovat. 

Slither.io – nejjednodušší ze všech her, starý dobrý had, je zpět i na vašem desktopu. Pokud máte v práci jen pár minut a potřebujete radikálně přepnout/vypnout, tohle zabere. 

Kybertest – Zvládnete odhalit podvodný mail? A aplikaci? Víte, na co přesně si kde dávat bacha? Udělejte si test online bezpečnosti a poznejte nejčastější triky hackarů. Žádné falešné profily, přihlášení ani platby už vás nemusí trápit. 

Napsali o nás:

Lidovky.czPoskytli jsme velký rozhovor o našem rozšiřování do Zlína. O samotné budově, o městě i o spolupráci s NWT mluvil spoluzakladatel celé naší sítě. 

Deník NDva z oceněných projektů programu ClimAccelerator Beyond pracují na snížení negativního dopadu stavebnictví na životní prostředí. Pomocí dat a měření sofistikovaně mění pravidla hry – jak dojít k udržitelnějším budovám? 

CzechCrunchOlej a barvivo z lógru, hrníček ze slupek… tohle všechno zaujalo i jedno z největších médií u nás! Udržitelnost je nám vlastní – pokud vám taky, tady si počtete. 

Český rozhlasAutoři podcastu spolu s odborníky a producenty pečlivě odkrývají, zda rostlinné výrobky nahradí maso, jaké jsou novinky v oblasti udržitelných výrobků a zda může vzniknout uhlíkově neutrální potravina. 

zdroj: https://looneytunes.fandom.com

Chcete si přečíst všechny loňské “záložkové” tiky, triky i zprávy? Tady, prosím.
Štastné vykročení do nového roku!

Zpět na všechny příběhy