Exkluzivní partnerství: Aby se z velkých myšlenek stal prosperující byznys

„Startupy ovlivňují trendy a budoucnost podnikání,” zaznělo na úvod večera. V ČR najdete v této kategorii přes 2 500 projektů. A jako velcí spojenci na poli vzdělávání a budování podnikatelského ekosystému uzavíráme exklusivní dohodu Impact Hubu a Google for Startups, abychom startupům a komunitám poskytli nové nástroje pro rozvoj. Dílčí společné aktivity pro startupy a také neziskovky vrcholí nově vyjednanou smlouvou, díky které se stává Impact Hub výhradním partnerem GFS pro ČR. Zařadíme se tak k partnerům ze 75 zemí, kteří dosud podpořili již přes 29 tisíc startupů. 20. dubna 2022 jsme partnerství zahájili a rovnou také oslavili. 

„Google věří, že pokud uspějí startupy, znamená to úspěch i pro naše komunity a ekonomiku. A také pro Google samotný. Tím, že nabízíme užitečné produkty a posilujeme rozličné startupové komunity, pomáháme tvořit zdravý digitální ekosystém, ve kterém si každý najde svou příležitost. A každý pak může vytvářet nebo rozvíjet příležitosti i pro další, čímž se sami stávají přidanou hodnotou pro celý ekosystém, realizují náš záměr,” vysvětluje Helena Garcia, partnership manager, EMEA.

Helena Garcia se launch eventu účastnila osobně (vlevo).

Celý koncept Google for Startups stojí na třech pilířích: Get Google Technology, Learn Best Practices, Meet the right people. Jinak řečeno správné technologie, dobré příklady z praxe a ti správní lidé mohou představovat rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem. Partnerství má podpořit propojení nejrůznějších aktérů a komunit, umožnit jim napojení na Google mentory, realizaci společných akcí a mnohem více. „Chystáme se využít metodiku a zkušenosti ostatních Google for Startups partnerů z celého světa, digitalizovat část obsahu našich programů, více propojili jednotlivé programy… Prostě se chceme zlepšovat ve všech praktických elementech nutných pro to, abychom našim startupům a komunitě pomáhali k jejich dlouhodobému úspěchu,” upřesňuje Petr Vítek, co-founder Impact Hub ČR, Impact Hub Innovation a Tilia Impact Ventures. 

Jak konkrétně může vypadat naše společná podpora? Platforma je vlastně takovým herním hřištěm pro zakladatele a podnikatele, na kterém se mohou učit, chybovat, testovat a radit. Pokud projekt potřebuje oslovit nové zákazníky, zefektivnit svou práci nebo vykročit ze své sociální bubliny, GFS poskytne mentoring nebo přístup ke správným zdrojům. Např. deep tech startup Yoshi.ai na zahajovacím eventu uvedl, že díky Google for Startups postavil celý svůj tým – v networku našel potřebné experty. Whisbear, unikátní monitorovací hračka pro lepší spánek dětí a jejich rodičů, se zase díky podpoře odvážilo jít na trh. GFS navíc umožňuje přinést do projektu peníze. Od roku 2015 projektům pomohl dosáhnout na neuvěřitelných 15 miliard dolarů od inverstorů a partnerů.

Networking k partnerským akcím Google neodmyslitelně patří – na snímku zakladatelky projektu Whisbear.

„Osobně dohodu vnímám jako obrovské uznání práce celého Impact Hubu za jeho více než desetiletou historii v České republice. Je to také důkaz toho, že Google záleží na společenském a environmentálním dopadu. Těším se, že společně přineseme skutečnou přidanou hodnotu pro startupy a další účastníky našich programů a členy rostoucí komunity,” uzavírá Petr Vítek.

Chcete se stát součástí startupové nebo expertní komunity? Dejte nám vědět o svém projektu skrze kontaktní formulář nebo se představte a zapojte se mezi trenéry, lektory a mentory. Budete vítaní!


Zpět na všechny příběhy