Naše záložky: dopis od královny, bazén z pomerančů a recyklovaný telefon

Co bychom to byli za kolegy, kdybychom si nechávali zajímavosti z onlinu pro sebe? Všechno, co nás pobavilo a zaujalo, pečlivě skladujeme a sepisujeme. Tady je další díl – ať se líbí! 

Děti ze Základní školy Vorlina ve Vlašimi mají jasno. Učit se anglicky má smysl. A proč? Protože když chcete napsat britské královně, můžete. Teď jim přišla odpověď.

Znáte miniaturní svět Tatsuya Tanaky? Vlny z roušky, bazén z pomeranče nebo zahrádka z kartáčku. Tím se proslavil japonský fotograf s tří milionovým publikem na Instagramu.

Nejradši byste vyrazili na procházku do lesa, ale v záplavě povinností to nejde? Máme pro vás malý tip. Když se na 10 min zavřete do pokojíčku a pustíte si tohle rádio, budete se cítit stejně blaženě. Doporučujeme!

První udržitelný telefon vyrobený z recyklovaného plastu s vyměnitelnými komponenty. Výrobci vám k němu přiloží i návod, abyste ho mohli rozebrat a opravit. No to jsme ještě neviděli.

Hned dvojité ocenění získal na finále Social Impact Award projekt Nekrachni. Jejich appka naučí studenty a dospívající vše potřebné o zacházení s financemi, protože o daňovém přiznání, cashflow nebo hypotékách se na střední nedoslechnou.

Poslední maličkost: víte, jak vyhledávat přes Google třeba v archivu konkrétní stránky? Nebo jak najít konkrétní typ dokumentu? Daniel Gamrot, mistr osobní produktivity, sdílí pár vychytávek a my děkujeme. 

Přejeme příjemný barevný  podzim. 🙂

Zpět na všechny příběhy