Načítám Akce

Hrdinové systému: zachrání duševní zdraví, rodiče i planetu?

Registrace

Informace o akci

Datum 5. 10. 2022 Přidat do iCal  Přidat do Google Kalendáře 
Čas 18:00-21:30
Vstupné Zdarma
Organizátor Impact Hub
Místo Česká spořitelna

Jsou nenápadní, jejich mise je široké veřejnosti zatím utajená, ale už mají první zásluhy. Jsou to dělníci a dělnice pozitivní změny a narušují zajeté koleje. Ví, co trápí společnost i životní prostředí, a rozhodně nečekají, až se to „samo nějak“ vyřeší. I když je jim pod 30 let, mají našlápnuto k úspěšnému společensky prospěšnému podnikání stejně jako kdysi na stejné startovací rovince Rekola, Indiánky nebo Ke kořenům. 

Kolikrát jste už letos četli o zhoršující se psychice mladých, situaci rodičů nebo kondici životního prostředí? Celou tu dobu se 9 týmů účastnilo intenzivní akcelerace a rozpracovávalo řešení, která by všechno to zhoršování situace mohla zarazit. No a teď si dělají naděje na vaši pozornost. Nicméně večer rozhodně nebude jen o jejich prezentacích. Určíme a odměníme největší bojovníky, oceníme také vítěze veřejného hlasování, ale některým tématům se budeme věnovat také více do hloubky. Přední speaker svého oboru, Adam Táborský, objasní, jak se to teď opravdu má s psychikou, depresemi a emocemi nejen u mladých. A hydroponici z GreenTech prozradí, jak se dopracovali z nuly na sto, tedy ze začínajícího startupu až ke spolupráci s obřím řetězcem.

 

PROGRAM

Úvod a hlavní slovo:

Adam Táborský: Trendy kolem duševního zdraví

Success story:

Greeen.Tech: Od píky až k hydroponickým farmám v řetězci Albert ČR

Finále akcelerace

Závěrečné prezentace a vyhlášení vítězů

 

O ADAMOVI TÁBORSKÉM
Adam je inovátor a šiřitel duševního zdraví, psycholog tělem i duší. Dotýká se očima a jeho způsobem bytí je chůze. Po brouzdání Evropou na poli poradenství v oblasti řízení změn a inovací zakotvil mezi ploty (Bohnické nemocnice) a Terapii mezi stromy (projektu, který propojuje přírodu a duševní zdraví). Působí také na psychosomatické klinice Tulsia. Dlouhé noční chvilky si zkracuje na Centru krizové intervence. Ruku v ruce se svou činorodostí zdůrazňuje potřebu lenošení, prázdna a nudy k tomu, aby mohly věci vznikat a dít se.

 

O GREEEN.TECH
Vedou revoluci v hydroponickém pěstování. V srpnu překvapili první instalovanou lokální hydroponickou farmou přímo na prodejní ploše v jednom z pražských Albert obchodů, úspěchy slaví také v zahraničí. Zákazník dostane ty nejčerstvější bylinky, vše spravuje technologie a rostlinky ani nepotřebují hlínu. Přesto vyrostou se silnějším kořenovým systémem, což znamená, že vydrží déle. Také proto se o hydroponii v souvislosti s krizí životního prostředí hovoří jako o budoucnosti pěstování, což potvrzuje prezentace Greeen.techu na letošním Expo veletrhu. Na finále SIA 2022 prozradí, jak vyrostli od nápadu až k mezinárodně úspěšnému startupu. 

 

O PROGRAMU SOCIAL IMPACT AWARD
Social Impact Award je mezinárodní akcelerační program, který podporuje společensky prospěšné podnikání mladých lidí do 30 let. Nabízí jim odbornou podporu: workshopy, mentoring a konzultace. Na konci čeká nejlepší účastníky mimo jiné finanční ocenění a zapojení se do mezinárodního networku programu. Akcelerátor vznikl v roce 2009 ve Vídni a dnes se koná i v dalších sedmnácti zemích Evropy, Blízkého východu a Afriky. Díky programu rozjely své sociální podnikání za deset let desítky studentských týmů. Mezi nejúspěšnější absolventy programu patří například Czechitas, Rekola, Bez obalu, Frusack, Koala Phone nebo Indiánky. Více na https://bit.ly/SIA2022CZ

 

Účast na akci je zdarma, stejně jako pozdější občerstvení a networking. Prosíme o registraci na https://bit.ly/grandfinaleSIA2022

Registrace Zpět na všechny akce